Helsingin Seudun Kuljetusyrittäjät ry

Olemme pääkaupunkiseudulla kuljetuksia suorittavien kuljetusyrittäjien ja -yritysten järjestö ja Suomen Kuljetus ja Logistiikka SKAL ry:n jäsenyhdistys.

Helsingin Seudun Kuljetusyrittäjät ry

Tietoa toiminnastamme

Olemme pääkaupunkiseudulla kuljetuksia suorittavien kuljetusyrittäjien ja -yritysten järjestö ja Suomen Kuljetus ja Logistiikka SKAL ry:n jäsenyhdistys. Toimialueenamme on Helsingin seutu. Toimistomme sijaitsee samassa rakennuksessa SKAL:n pääkonttorin kanssa.

Järjestön tarkoituksena on:

  • Jäsenten toimintaedellytysten kehittäminen
  • Jäsenpalvelujen tarjoaminen ja koulutus
  • Päätöksentekijöihin ja virkamiehiin vaikuttaminen sekä sidosryhmätoiminta
  • Tiedotustoiminta
  • Virkistys- ja harrastustoiminta

Jäsenpalvelut

  • Järjestää koulutusta, neuvontaa, seminaareja, matkoja
  • Laatii liikennelupa-anomukset, -uusinnat ja -muutokset, hoitaa vakuusasiat, yhtiömuutokset ja perustamiset sekä tekee kustannuslaskentaa
  • Tiedottaa jäseniään laki-, säädös-, rakenne-, verotus- ym. muutoksista ja määräyksistä, ajankohtaisista asioista ja tapahtumista
  • Antaa perustietoja työmarkkina-asioista
  • Puhelin- ja henkilökohtainen neuvonta ja avustus em. asioissa
  • Järjestää vapaa-ajan toimintaa
  • Lomamökit Levillä ja Messilässä
  • Lisäksi kaikki SKAL:n välittämät palvelut, kirjallisuus, lomakkeet ym.

Hallitus

Toimitusjohtaja Jaakko Pajula 040 582 2258 jaakko.pajula(a)skal.fi
Toimisto Nuijamiestentie 7, 00400 Helsinki    
       
Puheenjohtajat      
Pj. Eero Hakala Perustajantie 8, 02920 Espoo 0400 504 801 eero.hakala(a)kolumbus.fi
Vpj. Juha Vannesluoma Tiilenpolttajankuja 6, 01720 Vantaa 040 900 9800 juha.vannesluoma(a)autovan.fi
       
Varsinaiset jäsenet      
Kalle Karttunen Joonaksenkuja 5, 00370 Helsinki 0400 504 258 kalle.karttunen(a)kuljetuskarttunen.fi
Seppo Laurila Tullivuorentie 19 A B 4, 00700 Helsinki 0400 888 645 s.k.laurila(a)kolumbus.fi
Jari Silvola Sienitie 9 C, 00760 Helsinki 0400 852 200 jari.silvola(a)kuljetussilvola.fi
Rami Sipilä Sotungintie 39, 01200 Vantaa 040 512 2447 ramipsipila(a)gmail.com
Markku Tuppuri Maustetehtaankatu 6 A 24, 00990 Helsinki 0400 871 653 markku.tuppuri(a)ajopojat.fi
Henri Turunen Kuninkaantammenkuja 3, 00430 Helsinki 0400 451 835 henkankuljetus(a)gmail.com

Lomamökit jäsenille

Lähde luonnonkauniiseen Messilään tai Leville hetkeksi rentoutumaan!

Lomamökkejä vuokrataan HKY:n jäsenille omakustannushintaan. Ajankohtaista lisätietoa HKY:n jäsentiedotteista.

Messilän mökki
Levin mökki